Yurtdışı dil eğitimi, kariyeriniz ve sosyal hayatınız için çok önemli bir adım. Cv’nize ekleyeceğiniz yurtdışı dil eğitimi sertifikası, İş görüşmelerinde sizi tercih edilecekler listesinde tutacaktır. Ayrıca daha geniş ve farklı kültürlerden arkadaş ortamına da sahip olmanızı sağlayacak.

Dil eğitimi için öncelikle hangi dili öğrenmek istediğinize karar vermeniz gerekli.  Eğitimi hangi ülkede almanız gerektiğine danışmanlarımızla beraber de karar verebilirsiniz.

Ülkeyi seçerken düşülmesi gerekenler:

  • Öğrenmek istediğiniz dilin seçtiğiniz ülkedeki yaygınlığı : Seçtiğiniz dili yerel halk kullanmıyorsa öğrenmeniz daha zor olur. Okulda eğitiminiz bittikten sonra bir cafede kahve içerken veya yolda birine adres sorarken pratik yapabiliyor olmanız çok önemli.
  • Okulların bütçenize uygunluğu : Okulların kalitesi, aktivite ve etkinlikleri, öğretmenlerin deneyimi ve öğretme metotları fiyatları etkilemekte.
  • Seçtiğiniz ülkedeki yaşam şartlarının bütçenize uygunluğu : Özellikle kur farklılıkları dikkate alındığında yurt dışında yaşamak bir hayli masraflı. Seçtiğiniz ülke ve şehirdeki konaklama ve yeme içme maliyetleri sosyal yaşantınızın sürekliliği için çok önemli.
  • Seçtiğiniz ülkedeki sosyal ve kültürel şartların, sizin yaşam şartlarınıza uygunluğu : Gideceğiniz ülkenin kültürel yaşantısı, sizin yaşantınıza ne kadar uygun veya ne kadar ayak uydurabilirsiniz. Bunu iyi analiz etmek gerekir. Aksi halde kendinize uygun arkadaşlar edinemeyebilir, yalnızlık çekebilir ve iletişim sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Bunları belirledikten sonra danışmanlarımız sizleri yapılacaklar konusunda bilgilendirecektir. Gitmek istediğiniz ülke vize bilgileri, okul kayıt işlemleri, uygun ve kaliteli konaklama imkanı, etkinlikler, aktiviteler ve daha fazlası…